سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۴

رشوند آوه:

جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین با هدف شناساندن هویت تاریخی محور گردشگری آغاز به کار کرد

آرش رشوند آوه از شروع به کار دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی عکسی دارالسلطه قزوین، آرش رشوند آوه، رئیس هیأت اجرایی این جشنواره، در جلسه‌ای با حضور اعضای تیم اجرایی ضمن اعلام این خبر گفت: دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

وی افزود: دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین با هدف حفظ، نگهداری و احیای فضاهای با ارزش تاریخی در شهر قزوین با محوریت مسیر گردشگری تاریخی- فرهنگی این شهر مدنظر قرار گرفته است.

رشوند آوه خاطرنشان کرد: شهر قزوین همراه با تعدد آثار تاریخی ثبتی و توجه مجامع علمی به این شهر نشان داده همواره از پتانسیل‌های بالای گردشگری برخوردار است و شهرداری قزوین به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار در صنعت گردشگری شهر به دنبال بهره‌برداری از این ظرفیت بالای گردشگری است.

وی ادامه داد: قرارگیری پراکنده آثار با ارزش ملی در شهر قزوین و عدم پیوستگی فضایی این بناها با یکدیگر در شهر، موجب مغفول ماندن بسیاری از این آثار از چشم مردم شهر و گردشگران شده است. در این راستا، طرح مطالعاتی محور گردشگری تاریخی- فرهنگی شهر قزوین به همت سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین تهیه شده است.

این مسوول تصریح کرد: با توجه به موضوعات مطرح شده، دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین با هدف شناساندن هویت تاریخی و ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، معماری و توریستی محور گردشگری به عکاسان به عنوان مبلغان هنری، شهروندان و گردشگران در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: برند‌سازی و ثبت محور گردشگری در قالب مسیر جذاب پیاده‌روی در اذهان شهروندان و گردشگران، از دیگر اهداف مهم دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین محسوب می‌شود.

رئیس هیات اجرایی دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین در بخش دیگری از سخنانش به روند و دستاوردهای اولین دوره این جشنواره اشاره کرد و گفت: اولین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه خرداد ماه سال جاری در سه بخش اصلی، ویژه و جانبی با شرکت ۱۴۴ عکاس از سراسر کشور و با ارسال بیش از هزار و ۷۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره برگزار شد. این جشنواره با ثبت آثاری در محدوده دولتخانه صفوی و سبزه‌میدان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: از جمله دستاوردهای این جشنواره می‌توان به ثبت الگوهای رفتار اجتماعی، مسائل ترافیکی، فعالیت‌های شهری، حضور اقشار مختلف، رویدادهای مذهبی، فرهنگی، ملی و... در قالب تصاویر در محدوده دولتخانه صفوی و سبزه میدان، برگزاری یک رویداد فرهنگی، هنری و اجتماعی در محدوده دولتخانه صفوی و سبزه میدان، برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی عکاسی با موضوع گردشگری در محدوده مرکزی قزوین، چاپ کتاب جشنواره و... اشاره کرد.

لازم به ذکر است؛ این جلسه با حضور رئیس هیأت اجرایی، مدیران علمی و اجرایی، دبیر جشنواره، مدیران اردوها و اعضای دبیرخانه دومین جشنواره ملی عکس دارالسلطنه قزوین برگزار و در پایان این نشست، موضوعات مربوط به اجرای جشنواره، مطرح و در مورد آن ها تصمیم‌گیری شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط