عملیات اجرایی پروژه

عملیات اجرایی مسیرهای سواره و پیاده ضلع شمال سبزه‌میدان، به عنوان فاز اول از پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان (محدوده دولتخانه صفوی) در تیر ماه سال ۹۷ آغاز گردید. بخش سواره‌رو با تأکید بر حضور افراد پیاده در ضلع شمال سبزه‌میدان دارای ۱۶۰ متر طول و هزار و ۵۵۲ مترمربع مساحت است.

با توجه به اینکه سبزه‌میدان، پرترددترین فضا در شهر محسوب می‌شود و روزانه شاهد عبور تعداد قابل توجهی وسایل نقلیه شخصی و عمومی در این فضا هستیم، عملیات اجرایی مسیر سوارة ضلع شمال در دو مرحله انجام شد تا در تمام زمان پروژه، امکان تردد خودروها به صورت روان در محل عملیات فراهم باشد؛ برای ایجاد جریان دائمی ترافیک در مسیر شمالی سبزه‌میدان، بخش اول این پروژه به کفسازی نیمه شمالیِ مسیر و بخش دوم به نیمه جنوبی آن اختصاص داشت.

عملیات اجرایی مسیر سواره و پیاده‌روی ضلع جنوب سبزه‌میدان، به عنوان مرحله دوم از پروژه بازآفرینی محدوده سبزه‌میدان (بخشی از دولتخانه صفوی) از آذر ماه سال ۹۷ آغاز شد و این دو قسمت از پروژه در روز ۲۵ اسفند ماه همان سال و همزمان با روز شهردار به عنوان نخستین پیاده‌راه شهر قزوین و با حضور مدیران ارشد استان و شهر به بهره‌برداری رسید.

مسیر سواره‌ ضلع جنوبی سبزه‌میدان با تأکید بر حضور افراد پیاده و وسایل نقلیه عمومی، دارای ۱۶۰ متر طول و  هزار و ۱۶۱ متر مربع مساحت بود و با توجه به اینکه روزانه شاهد عبور تعداد قابل توجهی وسایل نقلیه شخصی و عمومی در سبزه‌میدان بودیم، عملیات اجرایی مسیر سواره ضلع جنوب با همراهی ارگان‌هایی مانند پلیس راهور، معاونت حمل ونقل و ترافیک و سازمان‌های ترافیک، تاکسیرانی و اتوبوسرانی به صورت کامل مسدود شد تا بتوان در کوتاه‌ترین زمان این فاز از پروژه را اجرایی کرد.

اطلاع‌رسانی گسترده از آغاز عملیات اجرایی مسیر سواره ضلع جنوب سبزه‌میدان توسط حوزه معاونت ترافیک شهرداری در معابر مجاور و خیابان‌های سطح شهر از طریق تبلیغات محیطی صورت گرفت تا شهروندان در جریان اصلاحات ترافیکی این پروژه قرار گیرند.

عملیات ساماندهی پیاده‌روهای شرق و غرب سبزه‌میدان به عنوان بخشی از فاز سوم پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان (محدوده دولتخانه صفوی) در اردیبهشت ماه سال ۹۸ آغاز شد و بعد از گذشت حدود ۳ ماه به بهره‌برداری رسید.

یکی دیگر از مراحل پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان، بخش بدنه‌سازی است که به صورت فاز همزمان در تمام مراحل پروژه در دست اقدام است؛ به این معنی که هرگاه مالکین پلاک‌های مجاور سبزه‌میدان جهت ساماندهی و مرمت نما اعلام آمادگی کنند، عملیات ساماندهی با مشارکت سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین انجام خواهد شد.

  •  
     
  •  
     
  •  
     
  •