شنبه ۱۳۹۱/۱۱/۰۷

با مديريت اداره روابط عمومي شهرداري قزوين برگزار شد؛

بازديد مديران ارشد سمنان از برخي پروژه‌هاي شهرداري قزوين

مديران ارشد فرمانداري‌ها، شهردار شهر سرخه، معاونين عمراني برخي شهرداري‌ها و ترافيك، فرمانده پليس راهور سمنان از برخي پروژه‌هاي شهرداري قزوين بازديد كردند.

 

برنامه بازديد مديران ارشد فرمانداري‌ها، شهردار شهر سرخه، معاونين عمراني برخي شهرداري‌ها و ترافيك، فرمانده پليس راهور سمنان از برخي پروژه‌هاي شهرداري قزوين در راستاي تبادل اطلاعات و تجربيات به مديريت اداره روابط عمومي شهرداري قزوين برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ در اين برنامه بازديد در مرحله اول از پروژه مرمت سعدالسلطنه بازديد صورت گرفت و معاون اجرايي سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين در خصوص آخرين وضعيت اجراي اين پروژه توضيح داد.
بنا بر اين گزارش؛ آرش رشوند آوه با بيان اينكه سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين از خرداد ماه سال 87 نسبت به مرمت فضاهاي مجموعه سه هکتاري سعد السلطنه اقدام كرده است و پيش بيني مي‌شود، مرمت تمام فضاهاي اين مجموعه تا پايان سال 92 به پايان برسد،گفت: احياي فضاهاي مرمت شده سراي سعدالسلطنه براي استفاده بهينه شهروندان در دستور کار قرار گرفته و از فروردين ماه سال 88 تا کنون در ايام نوروز و مناسبت هاي خاص سال مانند ايام فاطميه، براي برگزاري نمايشگاه‌هاي صنايع دستي، بازي و اسباب بازي، بزرگداشت هفته کودک، نمايشگاه دوسالانه خوشنويسي ايران و ساخت فيلم مورد استفاده قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه توسعه فرهنگي در قالب اهميت دادن به ارزش هاي محلي و ملي بايد بتواند از طريق برنامه ريزي هاي فرهنگي و اجتماعي به نيازهاي معنوي و مادي افراد جامعه پاسخ دهد، افزود: امروزه توسعه فرهنگي باعث ايجاد خودباوري در جامعه شده است و اين مسأله در شکل گيري و احياي هويت فرهنگي جامعه نقش مهمي ايفا كرده است.
اين مسوول با اشاره به اينکه وجه تمايز ملت ها از يکديگر هويت فرهنگي آنان است که ريشه در ميراث فرهنگي اين ملت ها دارد، گفت: براي هر ملت، شناخت گذشته براي ساختن آينده اي بر پايه هويت فرهنگي خويش اهميت مي‌يابد، در حقيقت پويايي و بقاي فرهنگي در آينده، نيازمند پيوستگي ميان ديروز و امروز و فرداي ملت ها است.
رشوندآوه افزود: اميدوارم با تکميل مرمت اين مجموعه عظيم شاهد پويايي و رونق هرچه بهتر حفظ هويت و ميراث شهرمان باشيم.
در ادامه مراسم بازديد، عسگري از كارشناسان معاونت فني و عمراني شهرداري قزوين در حين بازديد در خصوص پروژه تقاطع‌هاي غيرهمسطح 7دي، 9دي، سرداران، نصر، مطهري و برخي ديگر از پروژه هاي عمراني توضيحات كامل ارائه دادند.
در ادامه از مركز كنترل ترافيك شهرداري قزوين بازديد به عمل آمد كه در اين بازديد رشوند، مدير مركز كنترل ترافيك شهرداري قزوين در خصوص ويژگي هاي اين مركز توضيحات كامل ارائه داد.
وي در اين بازديد با بيان اينكه اين مرکز، ششمين مرکز کنترل ترافيک کشور محسوب مي‌شود، گفت: اين مرکز با هدف مديريت نظارت تصويري برکنترل و پايش ترافيک شهر قزوين با نصب 40 دستگاه دوربين در 26 تقاطع و ميدان حساس شهر قزوين ساخته شده است.
 
رشوند افزود: مرکز کنترل ترافيک شهرداري قزوين با 30 ميليارد ريال اعتبار شهرداري در مدت 9 ماه ساخته شده و امکان توسعه و گسترش از طريق افزايش دوربين‌ها در برنامه ريزي بلندمدت در سيستم سخت افزاري و نرم افزاري آن پيش بيني شده است.
وي اظهار كرد: اين پروژه با نظارت معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين و توسط شرکت شارنور، شرکت مخابرات استان، موسسه حمل ونقل هوشمند و شرکت چشم انداز ارتباط ساخته شده است.
اين مسوول ادامه داد: با افتتاح اين مرکز، ضمن کنترل نامحسوس معابر شهري، تقاطع ها و مراکز پر ترافيک در صورت لزوم با مديريت چراغ هاي راهنمايي و تغيير زمان آنها به روان سازي تردد شهري کمک خواهد شد.
در اين گزارش آمده است؛ همچنين از پروژه احداث برج هاي 7گانه پونك بازديد به عمل آمد كه در خصوص اين پروژه درويش، مدير پروژه نيز گفت:هدف از اجراي اين پروژه تجمع واحدهاي تجاري شهر در يك مركز واحد و دسترسي سريع آسان شهروندان به نيازهاي خود است.
وي توضيح داد: اين پروژه از خرداد ماه سال 90 با اعتبار اوليه 369800407837 ريال طي 31ماه آغاز شده است و تا پايان سال آينده به اتمام خواهد رسيد.
 وي به مشخصات فني اين پروژه اشاره و بيان كرد: نوع سازه اين پروژه سازه فلزي پيچ و مهره اي و به صورت دو گانه (قاب خمشي با مهار بندي ) است در 16 طبقه ( 11طبقه اداري – 2 طبقه تجاري – 3طبقه پارکينگ ) در حال احداث است.
مدير اين پروژه اضافه كرد: اين پروژه در  مساحت 3هزار و 971 مترمربع  احداث مي شود.
كاظمي، مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري قزوين نيز در بازديد اين تيم از پروژه احداث دهكده طبيعت گفت: در دهکده طبيعت حيوانات مختلفي در معرض ديد عموم قرار داده مي‌شود و درصدد هستيم تا در اين فضا، کودکان و نوجوانان با سير تکاملي حيوانات آشنا شوند و نصب يک هزار و 500 متر قفس براي پرندگان شکاري و 500 متر قفس براي پرندگان شکاري در اين دهکده ديده شده است.
کاظمي ادامه داد: شهري پايدار است که علاوه بر مديريت منسجم، فضاي سبز قابل قبولي داشته باشد و اين رويکرد برنامه‌هاي اين مجموعه است و توسعه پارک‌ها با استانداردهاي روز يکي از اهداف مهم مديريت شهري است.
وي افزود: در صورت اجراي کامل اين طرح با اعتبار تقريبي 30 تا 50 ميليارد ريال در بوستان باراجين قزوين بي‌همتا بوده و اجراي اين پروژه با پيگيري و جديت شهرداري قزوين در حوزه خدمات شهري به شهروندان آغاز و شهرداري مصمم به اجراي کامل اين طرح است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط