پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۲۷

نصرتي، شهردار قزوين:

بهره‌برداري از 274 پروژه تا سال 1400 با هدف تحول اساسي در شهر قزوين

پروژه‌هاي تقاطع غيرهمسطح نصر، سرداران و ارتباطات با اعتبار 16ميليارد تومان با حمايت استانداري، شوراي شهر و تلاش مجموعه مديريت و كاركنان شهرداري و همراهي صبورانه شهروندان 74روز زودتر از موعد به بهره‌برداري رسيده است.

 

شهردار قزوين گفت: پروژه‌هاي تقاطع غيرهمسطح نصر، سرداران و ارتباطات با اعتبار 16ميليارد تومان با حمايت استانداري، شوراي شهر و تلاش مجموعه مديريت و كاركنان شهرداري و همراهي صبورانه شهروندان 74روز زودتر از موعد به بهره‌برداري رسيده است و اين اقدام ارزشمندي براي تحول در شهر قزوين مي‌باشد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي، صبح امروز در آيين افتتاح تقاطع‌هاي غيرهمسطح سيد حسن نصراله، سرداران و ارتباطات و كلنگ زني بوستان آفرينش(به عنوان بزرگترين بوستان درون شهري قزوين) كه در سالن اجتماعات استانداري برگزار شد، افزود: 274پروژه بزرگ با هدف تحول اساسي در شهر قزوين تا سال 1400به همت مديريت شهري به بهره برداري خواهد رسيد.
وي با اشاره به اينكه در سال گذشته در سوم مهرماه همزمان با افتتاح 2 تقاطع غيرهمسطح 9دي و 7دي عمليات عمراني 3تقاطع غيرهمسطح ديگر آغاز شد، بيان كرد: 3 تقاطع غيرهمسطح نصر، سرداران و ارتباطات بايد در بهمن ماه سال جاري به بهره برداري مي رسد كه با توجه به اضافه شدن دو پروژه اصلاح هندسي ميدان شهيد بابايي و ميدان لشكر توانستيم با تاخيرات مجاز در بهره برداري از هر پروژه اين پروژه‌ها را 74 روز زودتر از موعد به بهره‌برداري برسانيم.
نصرتي با بيان اينكه سرعت در بهره‌برداري از اين پروژه‌هاي مهم در كنار كيفيت يك ركورد خوبي در كشور است و از نگاه عمراني بي‌نظير مي‌باشد، گفت: بايد از همه كساني كه در اين راه به مديريت شهري كمك كردند تا بتوانند زودتر از موعد اين پروژه‌ها را به بهره برداري برسانند تشكر كرد.
شهردار قزوين با تقدير و تشكر از استانداري، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، شوراي اسلامي شهر و دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط بيان كرد: حاصل همدلي و همكاري در اجراي اين پروژه افتتاح زودهنگام پروژه و بهره‍برداري شهروندان اين پروژه‌هاي مهم است.
اين مقام مسوول با اظهار اينكه همزماني در اجراي 13پروژه تقاطع غيرهمسطح نشان از همدلي و ويژگي‌هاي منحصر به فرد شهر قزوين است، افزود: به ياري خداوند 13 تقاطع غيرهمسطح در شهر قزوين در دست احداث است كه در كنار اين پروژه‌ها احداث 11برج، تملك بافت هاي فرسوده هادي آباد و حاج چروك، شهيد انصاري و احداث بلوار شرق ملاصدرا و امام علي(ع) در دستور كار اين مديريت قرار دارد كه همزماني در اجراي اين پروژه‌ها كاري ارزشمند است.
 وي اضافه كرد: با همزماني اجراي پروژه ها سختي ها و فشارهاي زيادي به شهروندان وارد مي‌شود كه شهروندان با محبت اين سختي ها را در راستاي تحول در شهر قزوين تحمل كردند و همراه ما بودند و جاي دارد از تمام شهروندان تشكر كرد.
نصرتي با بيان اينكه مديريت شهري قزوين از سال هاي 89 تا 91 اجراي برنامه هاي كوتاه مدت، از سال 92تا95 اجراي برنامه ميان مدت و از سال 95 تا سال 1400اجراي برنامه هاي بلند مدت را در دستور كار قرار دارد، بيان كرد: از  748 پروژه كه در دستور كار مديريت شهري قزوين قرار داشت بعد از پالايش و نگاه كارشناسي و ضرورت اجراي آن 273 پروژه انتخاب گرديد كه تا سال 1400با هدف تحول در شهر قزوين اجرايي خواهد شد.
شهردار قزوين با بيان اينكه خارج از تورم و با قيمت واقعي البته بدون در نظر گرفتن هزينه هاي اجتماعي، فرهنگي و خدماتي براي اجراي اين پروژه ها 1600ميليارد تومان نقدينگي خالص نياز بود، بيان كرد: اما مديريت شهري قزوين توانست با كمك بخش خصوصي و همدلي و همت در ناملايمات اقتصادي عمليات عمراني اين پروژه ها را آغاز كند.
اين مقام مسوول با اشاره به فروش اوراق مشاركت و تامين مالي پروژه ها بيان كرد: اگر مديريت شهري مي‌خواست به روش سنتي براي اجراي پروژه هاي مهم تامين مالي بكند بايد 5/2برابر اعتبار فعالي بودجه هزينه مي كرد.
وي با اظهار اينكه ديگر نمي‌توان به شيوه سنتي شهر را اداره كرد، گفت: پروژه ارتباطات 7 ماه زودتر از موعد با اعتبار 15ميليارد ريال به بهره برداري رسيد كه اين ركورد در كشور بي نظير  است.
نصرتي با بيان اينكه تقاطع غيرهمسطح نصر با اعتبار 75 ميليارد ريال و سرداران با اعتبار 70ميليارد ريال به بهره برداري رسيده است، افزود: پارك آفرينش با اعتبار 300ميليارد ريال با همكاري بخش خصوصي به عنوان بزرگترين پارك درون شهري قزوين كلنگ زني مي شود.
شهردار قزوين اضافه كرد: مديريت شهري با همكاري بخش خصوصي براي رفع معضل بافت فرسوده با 4 شركت قرارداد بسته است تا در 14 ماه 345واحد مسكوني اصلاح شده تحويل شهروندان بدهد.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط